Yukarı Çık
ETKİNLİKLER

TÜRSAD, 3. KEZ SEKTÖRÜ BULUŞTURDU

02.04.2021
Türkiye’nin önemli fuar ve toplantılarına imza atan Antalya, büyük bir organizasyona daha ev sahipliği yaptı. Otel Satınalma Yöneticileri Derneği'nin düzenlediği Türkiye Turizm Tedarik Fuarı'nın 3. sü, 24- 27 Mart tarihleri arasında Antalya Kundu'da bulunan Royal Seginus Otel’de gerçekleştirildi. Sektöründe öncü 119 firmanın katıldığı fuarda bin 500 den fazla marka yer aldı. 7 milyarlık ticari iş hacmi gerçekleştirme hedefine ulaşılan fuarı, 5 bin 10 profesyonel ziyaret etti.
TÜRSAD / Otel Satınalma Yöneticileri Derneği'nin düzenlediği Türkiye Turizm Tedarik Fuarı'nın 3. sü, 24- 27 Mart tarihleri arasında Antalya Kundu'da bulunan Royal Seginus otelde gerçekleştirdi. Dört gün süren fuar, otel satınalma yöneticilerini ve tedarikçi çözüm ortaklarını bir araya getirdi.
 
Turizmin can damarını oluşturan dev organizasyonun açılışını TÜRSAD Dernek Başkanı Bülent Bilgiç, Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Kumlucu Belediye Başkanı Mustafa Köleoğlu,  ATSO'dan  Ayhan Kızılsavaş,  AKTOB Başkanı Erkan Yağcı, TÜRSAB Antalya Başkanı Ferit Turgut, Poyd Başkanı Ulkay Atmaca, Skal Antalya Başkanı Cüneyt Kuru ve sektör temsilcileri ile  gerçekleştirdi.
 
AÇILIŞ KONUŞMASINI TÜRSAD BAŞKANI BİLGİÇ YAPTI BİLGİÇ: HEDEF ANTALYA VE TÜRKİYE EKONOMİSİNE KATKI SAĞLAMAK
 
Fuarın açılış konuşmasını TÜRSAD Dernek Başkanı Bülent Bilgiç yaptı. Bilgiç konuşmasında şu sözlere yer verdi:
 
"TÜRSAD hem tüketiciye hem üreticiye güven veren bir derniktir. TÜRSAD ve paydaşları olarak ilkelerimizin başında Antalyamıza ve ülke ekonomisine katkı ve fayda sağlamak için gece gündüz hiç durmadan çalışmaktayız. Ne kadar antremanlı olursak rekabetlerde hep bir adım önde oluruz. Evet şuan dünyayı kasıp kavuran bir süreçten geçiyoruz. Bu süreç dünya ticaretinin kalbini ve kan dolayşımını çok etkiledi. Baka bir yaşam biçimi başka bir ticardet sistemi yaratmak zorunda kaldık.
 
Dünyadaki gelişmeleri çok daha yakından takip edip kendimize uyarlayacağız. Analitik düşünce yeteneğimizi daha da geliştireceğiz. Müzakereci, mükemmelliği hedefleyen ve etnik değerlere sahip kişiler olarak, bütünlüğümüzü hiçz bozmayacağız. İnsana ve doğaya saygı ilkemizden hiç bir zaman vazgeçmeyeceğiz. Bu sene ki sektör buluşmamızı mart ayına alıdk hem lokal yasaklar hem de otellerin tam bütçe yapacağı dönemde sektör buluşmasının her iki tarafa daha faydalı olacağını düşündük.
 
TÜRSAD çatısı altında sektörü değer katan Türkiye Turizm Tedarik Fuarı, Aktüel EXPO ve Kanal V ile yoluna büyüyerek ve güçlenerek devam etmektedir. Hepinizin huzurunda Aktüel şirketler gurubu yönetim kurulu başkanı ve Türkiye Televizyon İşveren Sendikası Genel Başkanı Sayın Mehmet Okan Kaya ve ekibine şahsım ve TÜRSAD adına teşekkürlerimi sunarım.   Bu güçlü adımlarla sağlam temeller atıp daha çok çalışmayı, daha çok büyümeyi hedefledik. Her yıl büyümeye devam eden derneğimiz ülke sınırlarının dışına çıkmaya başlamıştır. Tüm Türkiye organizasyonlarımıza Antalya'dan başladıktan sonra şimdi de egge de aynı güçlü etkiyi yaratmak üzere hazırlanıyoruz.
 
Unutmayalım ki; başarı bir yolculuktur, bir varış noktası değildir. Değerli katılımcılarımız: 3 yıllık süre gelen birlikteliğimizde sizler bizim için özel ve ayrıcalıklısınız. Hepinize tek tek teşekkür eder, fuarımızın tüm sektöre hayırlı ve uğurlu olmasını diler sevgi ve saygılarımı sunarım."
 
ULUSLARARASI FUAR HEDEFİNE ULAŞTI
 
Fuarda bu sene yüzde yüz doluluk oranına ulaşıldı ve sektör temsilerini bir araya getirdi. 119 firmadan 1.500 den fazla marka standlarda yerini alırken, 5.010 profesyonel  ziyaretçi fuarı ziyaret etti. Yurtiçi katılımcıların yanı sıra Moldovya, Belarus, Almanya ve Amerika’dan da yabancı katılımcılar ile birlikte Türkiye Turizm Tedarik Fuarı, üçüncü senesinde uluslararası fuar olmayı başardı.
 
Nahçıvan'dan fuarı ziyaret etmeye gelen Düzdağ Hotel Genel Müdürü ve Neqşicahan Holding Direktör Yardımcısı 3 gün boyunca firmalarımız ile görüşmeler yaptılar.
 
7 MİLYAR TİCARİ İŞ HACMİ HEDEFİNE ULAŞILDI
 
Turizmin başkenti olan Antalya’da gerçekleştirilen fuar sayesinde konaklama, gıda ve içecek sektörünün can damarını oluşturan tüm paydaşlar bir araya getirildi. Sektörde kendini kanıtlamış, önde gelen katılımcılar ile 7 milyar ticari iş hacmi gerçekleştirme hedefimize ulaşıldı.
 
PANELLERLE KATILIMCILAR BİLGİLENDİRİLDİ
 
Pandemi nedeniyle bu sene durgunluk yaşayan turizmi zirveye taşımayı amaçlayan fuarda, verimli iş görüşmeleri gerçekleştirilirken çeşitli panellerle katılımcılar ve ziyaretçilerimiz bilgilendirildi. Housekeeping Dernek Başkanı Hakan Halit Yeni, bu sene de fuarda verimli bir sunum gerçekleştirdi. “Stratejik Satınalma Yönetimi ve Tedarikçi İlişkileri” panelinin oparetörlüğünü Mümin Tunaboylu yaparken, İlyas Akça, Serdar Emül ve Ali Işıldar katılımcılar arasında yer aldı.
 
FUARDA SOSYAL SORUMLULUK ÖN PLANDA
 
Çeşitli sosyal sorumluluk projelerine yardım eden TÜRSAD, bu seneki fuara Antalya Down Sendromlular Derneği, Anatolia Kadın Girişimi Kooperatifi ve Lösev'i de dahil etti. Antalya Down Sendromlular Derneği'nin sahne gösterisi ile katılımcılar ve ziyaretçiler keyifli anlar yaşadı.
Katılımcılar arasında bulunan Sospesso firmasının sponsorluğunda fuarı ziyaret eden Tuğba Özay, stantları ziyaret edip samimi sohbetleriyle fuara renk kattı.
 
PAMELA VE SERDAR ORTAÇ KATILIMCILARI KEYIFLI ANLAR YAŞATTI
 
Gündüz verimli iş görüşmeleri gerçekleştiren katılımcılar akşam Koşanadam, Güven İçecek ve Royal İçeceğin katkıları ile Pamela konserinde eğlendi. Ertesi gün gala gecesinde de sahnede Serdar Ortaç vardı. Hem Pamela hem de Ortaç, şarkılarıyla katılımcılara renkli ve eğlenceli bir gece yaşattı.
 
HEDEFTE BODRUM BULUŞMASI VAR
 
TÜRSAD yönetimi Antalya’da gerçekleştirilen fuarın potansiyelini Bodrum’a taşımayı hedefliyor. Sektörün önde gelen katılımcıları ve ziyaretçilerini Bodrum'da sektör temsilcilerini buluşturacak olan  TÜRSAD yönetiminin hedefi , 2021 yılına damga vurmak.