Yukarı Çık
ETKİNLİKLER

Ortak Akıl ile Tarımda Ar-Ge Projesi

15.07.2020
ASKON Antalya olarak başlatılan Tarım’da Ar-Ge Projesinin 2.toplantısı TURSAD (Turkiye Otel Satınalma Yoneticileri Derneği) ev sahipliğinde gerçekleşti. Konu Başlığı “Maliyet Arttırıcı Unsurlar ve Sektörlerce Belirlenecek Kalite Standartları” olan toplantıda Antalya Tarımı ve Ekonomisi üzerinde istişarelerde bulunuldu.
Toplantıda tarım sektörünün sorunları, maliyet arttırıcı unsurlar ve sektörlerce belirlenen kalite standartları konuşuldu. TÜRSAD Başkanı Bülent Bilgiç ve Anadolu Aslanları İş Adamları Derneği Antalya İl Başkanı Cahit Urfan moderatörlüğünde yapılan toplantıya Antalya İl Tarım ve Orman Müdürü Gökhan KARACA, Batı Akdeniz Tarımsal Araştırma Enstitüsü Müdürü Abdullah ÜNLÜ çok sayıda kurum ve kuruluşun temsilcisi katıldı.
 
TÜRSAD Başkanı Bülent Bilgiç  "Antalya, her ne kadar Türkiye’nin turizm başkenti ise şüphesiz ki; Tarımın da başkentidir. Bu duruma istinaden bu coğrafyada Tarım da hak ettiği ilgiyi görmeli ve daha efektif hale getirilmelidir. ASKON‘un başlattığı böylesine anlamlı bir projenin; Antalya Tarım ve Orman Müdürlüğü, BATEM, AGEB gibi ana damarlarından olmak ve TÜRSAD (Türkiye Otel Satınalma Yöneticileri Derneği) olarak ikinci toplantısına ev sahipliği yapmak bizleri ayrıca mutlu etmiş ve bizlere güç katmıştır. Antalya’da Tarım ile ilgili neler yapabiliriz, nasıl artı değer katabiliriz, Antalya ekonomisine Türkiye ekonomisine nasıl katma değer sağlayabiliriz; onun mücadelesi içerisindeyiz. Diğer sivil Toplum Kuruluşları ve Kurumlar ile birlikte güç birliği içerisinde böyle bir girişimde bulunduk. Ve tabii ki ilerleyen zamanlarda da bunların meyvelerini alacağımızı düşünüyoruz. Gönül birliğinin Güç birliğine dönüştürüldüğü bu projede; başta ASKON Antalya Başkanı Sayın Cahit URFAN’a, İl tarım ve Orman Müdürü Sayın Gökhan KARACA’ya, BATEM Müdürü Sayın Abdullah ÜNLÜ’ye ve AGEB Başkanı Sayın Mustafa EROL’a şahsım ve TÜRSAD adına teşekkür ederim. Tüm bunların yanında Kanal V televizyonu ve diğer Basın kuruluşları ve temsilcilerine de yanımızda ve arkamızda olmalarının bizlere kattığı kıymetten ötürü, teşekkürü borç bilirim.. İnşallah hepimiz için hayırlı olmasını diliyorum."