Yukarı Çık
ETKİNLİKLER

TÜRSAD YÖNETİMİ GÜVEN TAZELEDİ

04.02.2020
TÜRKİYE Otel Satın Alma Yöneticileri Derneği, geçtiğimiz hafta yapılan genel kurulda güven tazeledi. Tekrar göreve seçilen TÜRSAD Kurucu Başkanı Bülent Bilgiç, "Turizmde büyük bir öneme sahip otel satın alma yöneticilerinin sesini duyurmak için çalışmalarımız devam edecek. Turizm müşterisi ve otel sahibi arasında kalite maliyet dengesini sağlayan otel satın alma yöneticilerinin daha profesyonel çalışmalarına olanak sağlayacağız" dedi.
İki yıl önce turizmin başkenti Antalya'da kurulan ve Türkiye'nin her kentindeki turizm tesislerinde hizmet veren üyelere sahip Türkiye Otel Satın Alma Yöneticileri Derneği (TÜRSAD), geçtiğimiz hafta genel kurula gitti. İki adayın yarıştığı genel kurulda Kurucu Başkan Bülent Bilgiç'in listesi büyük bir farkla güven tazeledi. Gerek seçim öncesi gerek seçim sonrası konuşmasında birlik ve beraberlik mesajı veren Bilgiç, katılımlarıyla demokrasi şöleni yaşatan üyelerine teşekkür etti. 
 
Kısa sürede birçok çalışmalara imza attıklarını kaydeden Bilgiç, "Gönül birliği içinde kurduğumuz derneğimizde ivme hızla artarken kurumsal kimliğimizinde daha güçlü hale gelebilmesi ve daha güçlü bir yönetim kurulunun oluşması için seçime gittik. 300'ye yakın üyemizden 100'ü aşkın üyemiz gelerek oylarını kullandı. Kurucu başkan olarak yola çıktığımız sivil toplum örgütümüzde, daha güçlenmiş ve genişletilmiş yönetim kurulumuzla tekrar başkanlığa seçildik. Yine kurum kültüründen ve profesyonellikten ödün vermeden çalışmalara devam edeceğiz" diye konuştu. 

Otel satın alma yöneticilerinin turizm için büyük bir öneme sahip olduğuna vurgu yapan Başkan Bilgiç, "Turizm müşterisi ve otel sahibi arasında kalite maliyet dengesini sağlayan otel satın alma yöneticilerinin daha profesyonel çalışmalarına olanak sağlayacağız. Sosyal projelerimize ağırlık vereceğiz. Üyelerimiz arasında yardımlaşma dayanışma ve eğitim anlamında çalışmalarımız olacak. 12-15 Aralık tarihlerinde 2'ncisini gerçekleştirdiğimiz Türkiye Turizm Tedarik Fuarı'nda otel sahipleri ve tedarikçi firmaları biraraya getirerek büyük bir başarıya imza attık. Fuarı daha kapsamlı bir hale getirerek iki tarafından kazanması için büyük bir gayret göstereceğiz" dedi.