Yukarı Çık
ETKİNLİKLER

TÜRSAD’DAN BÜYÜK BULUŞMA

02.04.2019
Otel Satın Alma Yöneticileri Derneği kuruluşunun 1 yılı dolmadan muhteşem bir lansmana imza attı.Otel Satın Alma Yöneticileri Derneği sektör temsilcileri ile tedarikçi firmaları bir araya getirdi.
14-16 aralık tarihlerinden Adalya Elit Otel'de gerçekleşen buluşma 3 gün sürdü. Açılışını Murtapaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal’ın yaptığı buluşma 3 gün sürdü.
 
Türkiye’de otellerin satın alma yöneticilerini çatısı altında toplayan TÜRSAD’ın ilk kez düzenlendiği Otel Satın Alma Yöneticileri ve Çözüm Ortakları Buluşması, Antalya’nın dünyaca ünlü turizm bölgesi Kundu’da bulunan Adalya Elite Otel’de gerçekleşti. Türkiye’nin farklı turizm destinasyonlarından otellerinin satın alma yöneticileriyle birlikte 41 tedarikçi firmanın katıldığı alanın en büyük sektör buluşması 3 gün boyunca paneller, söyleşiler, workshoplar ve konserlerle devam etti.
 
Etkinlik kapsamında psikolog Özge Berçin, “Satın almada duyguların psikolojik etkileri “başlıklı söyleşi gerçekleştirirken, kolaylaştırıcılığını Alaattin Keykubat Üniversitesi Öğretim üyesi Engin Üngören’ün yaptığı “Ucuz alım pahalı mı? Pahalı alım ucuz mu?” panelliyle birlikte tedarik zincirinde karşılaşılan sorunlar ve Türkiye’deki ekonomik gelişmelerini turizm sektörüne etkileri farklı panellerde ele alındı. TÜRSAD, ayrıca yaptığı çekilişle üyelerine ve tedarikçi firmalara Paris, Roma ve Armas Otellerinde yurt içi tatili hediye etti.
 
“Her yıl düzenlemeyi planlıyoruz”
 
Dernek Başkanı Bülent Bilgiç, bu yıl ilkini gerçekleştirdikleri sektör buluşmasını, yüksek turizm sezonunun ardından her yıl düzenlemeyi planladıklarını söyledi. Buluşmanın amacının tedarikçi çözüm ortaklarıyla birlikte sorunları bir arada değerlendirmek olduğunu belirten Bilgiç, “3 gün devam eden buluşmanın sonunda bu amaca ulaştığımızı memnuniyetle ifade edebilirim. Fikir alışveriş yapmak, yüksek sezonda yaşadığımız sıkıntılara ilişkin çözümlerde ortak aklı oluşturabilmek noktasında son derece verimli sonuçlar ortaya çıktı” diye konuştu.